Close
123, New Lenox Chicago Chicago, IL 60606
1.800.123.4567
Marmaris Datça Mavi Tur Gulet Rota Haritası

1.Gün Marmaris

Mavi Tur Marmaris Rotaları

Saat 15:00’ten itibaren eşsiz manzarası, gün batımı ve doğasıyla Marmaris limanındaki teknenize giriş yapapilirsiniz. İlk gün geceleme Marmaris limanında yapılır ve akşam yemek servisi ile başlar. Teknenize yerleştikten sonra limana 5 dakika uzaklıkta olan bizans döneminden kalan tarihi kalıntıların olduğu Marmaris’in tarihi Kalesi ve çevresini ziyaret edebilirsiniz. Son dakika alışveriş ve ihtiyaçlarınız için yakındaki Netse Marinada bulunan mağazaarı tercih edebilirsiniz. İlk gün teknede servis akşam yemeği ile başlar ve geceleme Marmaris Limanı’nda yapılır.

2. Gün Arap Adası ve Bozukkale (Loryma)

Marmaris Arap Adası Bozukkale

Marmaris limanından kahvaltı sonrasında ayrılır ve Arap adasına doğru mavi tur seyri başlar. Kristal berraklıkla suları ve dar boğaz geçişi sayesinde arap adası Bozukkale’yi harika bir doğal liman haline getirmiştir. Arap adasında öğle yemeğı servis ardından Bozukkale yani Loyrma antik kentinin bulunduğu koya geçilir. Loryma koyu boyunca yıkık surların bulunduğu Loryma kalesinin dokuz kulesi bulunur. Akşam yemeği ve 2. gün gecelemesi burada yapılır.

3. Gün Datça

Marmaris Datça Mavi Tur Rotası 3. Gün

Bozukkalede kahvaltı sonrasında Datçaya haraket edilir. Tarihi, kültürel mirası ve doğal güzellikleriyle Datça Ege’nin popüler tatil bölgelerindendir. Limanda yürüyüşe çikabilir Datçayı keşfedebilirsiniz. alternatif olarak bu bölgedeki turlara rehber eşliğinde katılabilir bölge’nin geçmişi hakkında bilgi edinebilirsiniz. Oksijeni yüksek havası, organik ürünleri ve doğal yaşamı ile bilinen Datça’da herkes içın harika bir deneyim sunar. Akşam yemeği servisi ve geceleme Datça’da yapılır.

4. Gün Aktur ve Bencik

Bencik Koyu Mavi Tur Gulet Rotası

Kahvaltı servisi sonrasında Aktur’a doğru yolculuk başlar. Çevresi dağlar ve ormanlar ile kaplı olan Aktur özel bir bitki örtüsü bulunur. Berrak koyları ve sakinliği ile ülkemizin eşsiz koylarından biridir. Aktur’dan sonra Bencik Koyuna doğru haraket edilir. Bencik Koyu denizin kıyı iile birleştiği tüm alanlar çam ormanları ile kaplıdır. Dar girişi ve coğrafi yapısı yüzunden sert havalarda tekneler için sığınak limanıdır. Buradan yarım saatlik bir yürüyüş ile bördübet limanına ulaşmak mümkündür. Mavi Turunuzun 4. gün akşam yemeği servisi ve geceleme Bencik Koyunda yapılır.

5. Selimiye ve Koca Ada

Selimiye Marmaris Mavi Tur Gulet Rotası

Hisarönü körfezi yemyeşil doğası ile ziyaret edenleri hayran bırakan ve yüzlerce adayı içerisinde barındırır. Kahvaltı sonrası körfezin iç kısımlarındaki Orhaniye mevkine gidilir burada çeşitli kara turlarından faydalanabilir. Denizin ortasından geçen sığılık yani Kız Kumu olarak adlandırılan bölgeyi ziyaret edebilirsiniz. Bölgede birçok antik dönem kalıntıları bulunur. Akşam yemeği ve geceleme ise Selimiye Koyu yakınında Kocaada yapılır.

6. Gün Dirsek Bükü – Bozburun

Dirsek Bükü Marmaris Gulet Mavi Tur Rotası

Dirsek Bükü Hisarönü Korfesinin Batısında bulunan Selimiye bölgesindeki en korunaklı ve bakir koylardan biridir. Araba ile ulaşım yoktur, yelken ve mavi tur tekneleri tarafından ziyaret edilir. Güneyinde balıkçı tekneleri ve köy ekmeği yapan köylülerin tekneleri durur. Burada yüzme molası verdikten sonra balıkçı kasabası ve Gulet teknelerin yapıldığı Bozburun Koyunda akşam yemeği ve geceleme yapılır.

7. Gün Kadırga

Kadırga Koyu Mavi Tur Rotası Marmaris

Kahvaltı yapıldıktan sonra kadırga Koyuna doğru haraket edilir. Kadırda koyunda yüzme molası ve öğle yemeği servisi sonrası Cennet Adasına haraket edilir, akşam yemeği ve geceleme için Marmais Limanın’a akşam üstü saatlerinde donüş yapılır.

8. Gün Marmaris

Marmaris mavi Tur Rotaları Yat Kiralama

Mavi tur yolculuğunuzun son günü kahvaltıdan sonra 10:30’a kadar tekneden ayrılabilirsiniz.

Add Comment